איתור תחום התנדבות

ידיעון תנועת של"מ

17/04/2019
זאת גם הזדמנות נאותה לסכם את הפעילות בשנה החולפת ולהתעדכן בשלל תכניות חדשות הצפויות בשנה הבאה.
לצד התכניות הקיימות הנוחלות הצלחה, תתווספנה תכניות חדשות ושיתופי פעולה המותאמות לצרכי הקהילה. שיתוף הפעולה הפורה עם חברת פרטנר במיזם "מחוברים בגיל השלישי", שהניב עשרות השתלמויות במיומנות השימוש בניידים, "שיחון של"מ" התופס תאוצה, "הנחלת אנגלית מדוברת לכיתות הנמוכות בבית הספר" ועוד..
בחרנו בידיעון החגיגי לתת במה לרכזי המחוזות לספר על פעילותם המגוונת במחוז. בידיעונים הבאים נפרוס בפניכם את הפעילות ביתר המחוזות.

להמשך קריאה בקובץ המצורף
9/09/2018
עם סיום שנת פעילות עניפה ומגוונת, שולחת של"מי תודה לכל אחד ואחת מכם המתנדבים ולחברי הנהלת תנועת של"מ
ארנית דקל - מנכ"לית תנועת של"מ
8/07/2018
בשעה טובה ומוצלחת חנכנו את פורום נשיאות תנועת של"מ. המשנה לנשיאת בית המשפט העליון לשעבר, מר אליקים רובינשטיין נאות לעמוד בראש חברי הנשיאות בה חברים: זבולון אורלב- לשעבר שר העבודה והרוחה ומנכ"ל משרד החנוך,תא"ל (מיל.)אפרים לפיד – לשעבר דובר צה"ל, רות חשין-לשעבר מנכ"לית קרן ירושלים, אורלי פרומן-לשעבר מנכ"לית משרד התרבות והספורט, ראובן שרוני-מנ"כל שירביט חברה לבטוח ודורון אלמוג-יו"ר "עלה נגב."(רשימה לא סופית). כולם אישי צבור מוכרים ומוערכים בחברה הישראלית אשר חברו יחד כדי לסייע לתנועת של"מ להגשים את חזונה- כתנועת התנדבות גימלאים לאומית. אין ספק שהקמת גוף מכובד זה יתרום רבות למצובה של תנועת של"מ ברמה הממלכתית ויחזק את אלפי המתנדבים הפועלים במתנ"סים. בהצלחה לכולנו!
29/03/2018
15/09/2017
מצוקת הבדידות של הקשישים רבים, הנמצאים בבתי אבות דיור מוגןאו בבתיהם חוזרת ועולה מעת לעת על סדר היום הציבורי. הפרסומים הקשים בכלי התקשורת על תופעות של התעללות בקשישים המתגוררים גם במוסדות שבפיקוח משרד הבריאות, עוררו גל של התנדבות בקרב הציבור בארץ. בעקבות גלי התקשורת הגיעו גם לתנועת של"מ בעידודו של גיל קול דובר החברה למתנ"סים, פניות רבות של אנשים המוכנים להתנדב ולסייע לקשישים. בימים אלה ממש נעשה מיפוי של הפונים, כאשר המטרה היא לשלב אותם במסגרת מיזם מיוחד שיוקם בתנועת של"מ ויפעל בכל רחבי הארץ. במקביל, סוכם בהנהלת של"מ, כי חברינו ישתלבו גם כמתנדבים במסגרת המחלקות הסיעודיות בבתי אבות ובמוסדות לדיור מוגן. ההתנדבות במסגרת המחלקות הללו אינה משימה קלה ומחייבת גם הכשרה מתאימה. הניסיון מלמד, כי מתנדבים המשתלבים במחלקות הללו, אם בנגינה, הקראת סיפורים וקטעי עיתונות, משחקים או טיולים – תורמים רבות לחיי הקשישים הגלמודים, שבשל מצוקתם מתקשים לתקשר עם סביבתם. הגידול הצפוי בהיקף האוכלוסייה הקשישה בשנים הבאות יחייב גם לשלב יותר ויותר מתנדבים במוסדות הללו.
24/03/2017
הידיעון הנוכחי, הוא החמישים במספר. הידיעון הראשון יצא לאור בחודש אפריל 2011. מאז השקתו של הידיעון הראשון, הוא הפך למקור חשוב של מידע לחברי של"מ בכל רחבי הארץ. במוקד הידיעון עמדו תכניות הליבה ותכניות מקומיות שיזמו חברים בישובים שונים, הפעילות במסגרת הישובים והמחוזות וכן הצגת חברים ורכזים מכל רחבי הארץ באמצעות ראיונות שערכו עמם כתבי הידיעון וחברי המערכת. תקצר היריעה מלספר על פעילות המתנדבים הקרובים לליבנו ועל ההיכרות עם כל אחד ואחת מהם, דרך סיפור חייהם "כל אחד מהם ראוי לספר את סיפורו האישי". בחרנו להתמקד בין השאר, במתנדבים מופלאים שחצו מזמן את גיל הגבורות ומוכיחים לנו שלהתנדבות אין גיל, אך יש גיל עם מהות.
26/12/2016
ערב השנה החדשה התכנסו חברי תנועת של"מ,
רכזים ומתנדבים מן השורה, לטקסי הרמת כוסית.
במפגשים האלה באה לידי ביטוי "רוח היחידה" והגיבוש
החברתי שמאפיין את חברי של"מ.
היתה זו הזדמנות לסכם את הפעילות בשנה החולפת
ולשמוע על תכניות הפעולה הצפויות בשנה הבאה.
28/09/2016
חופשת הקיץ כבר בעיצומה, רבים מחברינו כבר מעבירים את זמנם בטיולים ונופשונים ברחבי הארץ וגם בחו"ל, ורבים גם נחלצים לעזרת בני המשפחה במסגרת "הסבתאות".
רגע לפני, סוכמה שנת הפעילות החולפת בפורומים שונים במסגרת של"מ. כך נערכו כנסי רכזים בחמשת המחוזות, במקביל לכנסי רכזים של כמה ממיזמי הליבה של התנועה.
ברצוננו לסקור פעילויות אחדות שנערכו במהלך שנת העבודה תשע"ו:
13/07/2016
בשורה של כתבות ותמונות ששולבו בידיעון הנוכחי נסקרים היבטים שונים של פעילות חברינו במחוז ירושלים, שבמסגרתם קיימנו ראיונות עם אתי יריב – סגנית מנהל מחוז ירושלים בחברה למתנ"סים והמתנדב חזי כהן. כמו כן צרפנו את סיפור התנדבותן של דליה יפה ושושי קופ-גוטשלק.
בתחילת חודש אפריל הונח נדבך נוסף במסגרת שיתוף הפעולה בין תנועת של"מ לאקדמיה. היה זה במסגרת הכנס שנערך בשיתוף עם מכון הרצג באוניברסיטת תל אביב והסתדרות הפסיכולוגים על הנושא "יצירת משמעות בגיל השלישי". הכנס השנה הוקדש לזכרה של ד"ר יוכי בן-נון ז"ל, חברת צוות נאמני של"מ, שהלכה לעולמה לפני כשנה.
תנועת של"מ מרחיבה בהתמדה את שורותיה ואת מסגרות הפעולה שלה ובאחרונה הונח גם המסד למיזם ארצי חדש ושמו- בל"ב של"מ ( ראשי תיבות של - ביחד להשתלבות בקהילה שלמה). המיזם יפעל בשיתוף פעולה עם המחלקה לנגישות והשתלבות בחברה למתנ"סים.
לקריאה נוספת......
19/04/2016