איתור תחום התנדבות

חולון

"שבוע של"מ" מפגש חשיפת של"מ בפני אזרחים וותיקים משתתפי חוגים במתנ"סים בחולון

25/11/2014

אירועי "שבוע של"מ" שהוכרז עליהם בשבוע הראשון של נובמבר 14, מתברר כי חווים תנופה רבה והיישובים ממשיכים לייצר פעילויות גיוס ומפגשים שונים.

במסגרת זאת ערך סניף של"מ בחולון – נאות שושנים ביום ג' 25.11 מפגש חשיפה של תנועת של"מ בפני אזרחים וותיקים הפעילים בחוגים  שונים במתנ"סים ברחבי העיר. משתתפי החוגים נענו לפנייה באמצעות המתנ"ס ובמקומון בעיר שבעקבותיה הגיעו כ-50 איש למפגש.

לאחר שהתכבדו בכיבוד קל התכנסו באולם המתנ"ס וצפו בסרט התדמית של של"מ.

ראשונת המברכות, ורדה לוי, מנהלת רשת המתנ"סים בחולון העלתה על נס את פועלה של תנועת של"מ בנושא ההתנדבות בעיר חולון בתחומים שונים וקראה למוזמנים לבוא ולתרום ממרצם.

רינת בין נון, אחראית על תחום אזרחים וותיקים בעיריית חולון ציינה כי עיריית חולון מודעת למספרם ההולך וגודל של האוכלוסייה הבוגרת בעיר, ועל כן שמה לעצמה למטרה להתמקד ברווחתם וצרכיהם של אוכלוסייה זאת.

נתונים שהוצגו בדה-מרקר מצביעים על למעלה מ-15% של קשישים אזרחי העיר חולון המהווים כ-5% מעל הממוצע.

מרים גורביץ המשמשת כרכזת סניף של"מ בפועל, עקב מחלתו של ראובן דרפר רכז של"מ בעיר, סקרה בפני הבאים את פעילויותיהם המגוונות של המתנדבים בעיר וביקשה מכל אחד מהמשתתפים לבוא ולמלא שאלון מועמדות להתנדבות.

ארנית דקל מנהלת היחידה להתנדבות בחברה למתנ"סים ומנהלת של"מ, הציגה את תנועת של"מ ואת הצורך למלא את החלל הנפער עם היציאה לגמלאות, שאותו  ניתן למלא בהתנדבות פעילה מאריכה ומשפרת את איכות חייו של הגמלאים. בשאלה שהציגה ארנית בפני הנוכחים,  "האם ישנם כאלה המתנדבים"? התברר כי אחוז גבוה מהם אכן ממלא את יומו בהתנדבות מגוונת בגופים רבים – קופת חולים, ביטוח לאומי, מכון הרנטגן בחולון ואף בבית החולים וולפסון. לאותם מתנדבים ולאלה שלא מתנדבים, הוצע להצטרף לתנועת של"מ, שאינה מחייבת דבר מלבד השתייכות לתנועה חברתית וליהנות משלל הפעילויות החברתיות שמציעה התנועה.

את המפגש חתם אלי פרי – מנהל הקו הפתוח של האגודה לזכויות החולה.

נושא ההרצאה: זכויות החולה בארץ (התמודדות מול חברות הביטוח, מול קופות החולים –   טופס 1 - תשלום על אמבולנס, זכויות החולה הסיעודי/ סיעודי מורכב וכו').

בהזדמנות זו מבקשים לאחל רפואה שלמה לראובן דרפר רכז סניף של"מ.

 

סיכם: איציק מנור – רכז שיווק ותקשוב, חבר הנהלת תנועת של"מ

 

 

 

 

הדפסשלח לחבר