איתור תחום התנדבות

בית אל

ערב "קהילה מתנדבת" בישוב בית אל

14/07/2014

     

 

ביום שני ט"ז תמוז תשע"ד (14.7.2014)  התקיים ביישוב בית אל ערב "קהילה מתנדבת", לגיוס מתנדבים לפרויקטים שונים ביישוב כחלק מהתארגנות של תנועת "של"מ – שירות לאומי למבוגר" בישוב בית אל. הערב שהתכבד בנוכחות ראש המועצה שי אלון, וחברי המליאה,  היה מוצלח במיוחד והגיעו אליו כמאה איש ! המתנ"ס דאג לכיבוד ולאירוח במועדון החדש והיפה בשכונה ב'.

בערב שאורגן על ידי יעל בן ישר, רכזת המתנדבים (היוצאת), הוצגו הפרויקטים הבאים:

1 - צמ"ח-צוות מנהיגות חברתי, שהוצג על ידי העובדת הסוציאלית הקהילתית לימור אטדגי ממחלקת הרווחה. לימור סבירה את חשיבות הצוותים שיוקמו על בסיס גיאוגראפי, כלומר צוותי שכונות. הצוותים ימפו את צרכי תושבי השכונה, בין אם זה יולדת שצריך לדאוג למשפחתה, להביא אוכל, לדאוג להשגחה על הילדים וכדומה, או חלילה לתושב שיושב שבעה. ליצור מצב שיש מי שרואה ושומע את הצרכים המשתנים של שכניו.

2 - בנק הזמן- התנדבות על רקע מקצועי, אותו הציג אלי קצב, מנהל המתנ"ס. הרעיון בפרויקט זה הוא שהזמן המקצועי של כולם שווה. לדוגמא שעה של עורך דין, שווה לשעה של שרברב ושעה של מורה שווה לשעה של בייביסיטר. כל תושב תורם מזמנו המקצועי, ומקבל בתמורה זמן של בעל מקצוע אחר.

3 - התנדבות בבתי הספר, בנים ובנות. הפרויקט הוצג על ידי ירון גיאת, מנהל בית ספר בנים, שהציג את התחומים להם דרושים מתנדבים בבתי הספר. תחום פרטני, סיוע לתלמידים במקצועות שונים, כמו עברית, אנגלית, מתמטיקה ועוד, או עבודה קבוצתית, כיתתית, כמו הרצאה מיוחדת. עוד דרושים מתנדבים לימים מיוחדים כמו טיולים, הכנת בית הספר לשנת הלימודים- סיוע בקישוט, או בעל מקצוע שיכול לתקן ציוד, ועוד כהנה וכהנה.

4 - התנדבות בגני ילדים  הוצגה על ידי חנה הפבאוור, מנהלת הגנים. מתנדבים אשר מגיעים לגן פעם-פעמיים בשבוע, מסייעים לגננת ומהווים עבור הילדים, דמות חמה שבאה לעשות איתם כיף.

5 - המשמר האזרחי, הוצג על ידי השוטרים יהודה גרוסמן, ואיתי אליאס, וכן יהודה דנה קב"ט הישוב. מתנדבי המשמר האזרחי ישולבו בסיוע הכוונת התנועה באזור, סיורים בישוב ועוד.

6 – "קהילה מטיילת" הוגג ע"י רכזת הפרויקט בישוב, גב' איילה רונד, כדגם לפרויקט שכבר התחיל לפעול בהצלחה בבית אל.

את הערב סיכם יהודה פינסקי,  רכז המתנדבים החדש במסגרת התארגנות תנועת "של"מ" בבית אל. יהודה ילווה מעתה את הפרויקטים הללו, ובעתיד ייתן מענה לפרויקטים נוספים.

רבים נרשמו בתום הערב להתנדבות, כל אחד לפי הנושא שמעניין אותו ובו הוא חש כי יוכל להתנדב. מי שלא נרשם בתום הערב להתנדבות, יוכל לעשות זאת במתנ"ס, בעזרת טופס המיועד למתנדבים.

 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה